Barcode: 4388844104921
Soja-Eis
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 198.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 21.7 g |
| of which sugars | 19.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Glukosesirup, pflanzliches Fett (Kokos), Glukose-Fruktose-Sirup, Zucker, _Sojaprotein_, Inulin, Emulgator Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren, Stabilisatoren (Johannisbrotkernmehl, Guarkernmehl), natürliches Bourbon-Vanille-Aroma, färbender Karottenextrakt.
Allergens
soybeans
Additives
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lasagne blanche
La Bio Idea
A NOVA 1
Pasta Le Orecchiette
Orogiallo
A NOVA 1
Orogiallo Fresh Pasta
La Bolognese S.R.L. Zona Industriale 1
A NOVA 1
Penne séché à basse température
Do It BV (Dutch Organic International Trade), La Bio Idea
A NOVA 1
Lasagnes aux épinards Bio - 250G
La bio idea
A NOVA 3
Farfalle
La Bio Idea
NOVA 1
Lasaña integral
La Bio Idea
A
Penne, deegwaren van volkoren durum tarwegriesmeel
La Bio Idea
A NOVA 1
Slow dried Sicilian VERMICELLI Integrale
La Bio Idea
A NOVA 1
Pâtes alimentaires coquillettes demi complètes
La Bio Idea
A NOVA 1
Spaghetti Semolato Demi Complets Bio
La bio idea
A NOVA 1
Fusilli
La Bio Idea
A NOVA 1