Barcode: 3273220080375
Soja et coco
by Sojasun
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no gmos
source of proteins
high in calcium
high proteins
nutriscore
nutriscore grade a
rich in vegetable protein
Categories
Available in
france, morocco, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
jus de soja 90% (eau, graines de soja* 6%), lait de noix de coco 5%, sucre, arôme naturel, stabilisant: gomme gellane, sel. *Soja filière française garanti sans OGM.
Allergens
soybeans
Additives
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Extra Virgin Olive Oil Terra di Bari Bitonto P.D.O.
Kirkland Signature
B NOVA 2
Rosemary Parmesan Bread
Kirkland
NOVA 3
Organic Roasted Seaweed Snack
Kirkland
E NOVA 3
Pine nuts
Kirkland
B NOVA 1
Organic Creamy Almond Butter
Kirkland Signature
A NOVA 1
alimento liquido de arroz
Kirkland
C NOVA 3
Organic Cranberry Juice Cocktail
Kirkland Signature
E NOVA 3
Pistachios
Kir
A NOVA 3
Pitted Prunes
Kirkland Signature
C NOVA 3
Organic Roasted Seaweed Snack
Kirkland Signature
E NOVA 3
CANOLA OIL COOKING SPRAY
KIRKLAND Signature
B NOVA 4
Sunsweet plums
Kirkland
NOVA 3