Barcode: 4005009103925
Soja granulat
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
organic
eu organic
vegan
eg öko verordnung
de oko 001
eu agriculture
made for recycling
soja aus österreich
Categories
Available in
france, germany, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 50.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
_Sojamehl_ texturiert
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceite de coco
IZILUR
E NOVA 2
Tempe de soja
Happy Bio
A NOVA 1
Plant-based Croquetas
A NOVA 4
Aceite De Oliva Virgen Extra
ABRIL
B
Lonchas estilo gouda
E NOVA 4
Pan de dátil con nueces
De Juan
C NOVA 3
Extra virgin olive oil
Abril
B NOVA 2
Fusilli de Lenteja Roja
Naturitas
A NOVA 1
Arándano rojo bio
Naturvida
D NOVA 3
Lonchas Estilo Gouda
E NOVA 4
Chocó Monky
Life Pro Nutrition
C NOVA 4
Plant base queso rallado
Flax & Kale
E NOVA 4