Barcode: 3229820790336
Soja gratin
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
it bio 007
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 99.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Tonyu (eau, fèves de soja, farine de blé, huile de tournesol, amidon de blé', émulsifiant* , lécithines*, sel marin, noix de muscade , épaississant : gomme guar, gomme xanthane , arôme naturel de poivre noir,
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e322
e412
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pink beans
La Preferida
A
Medium grain rice
La Preferida
B NOVA 1
Medium Grain Rice
B NOVA 1
Long grain brown rice
B NOVA 1
All purpose white flour
Hodgson Mill Inc.
A NOVA 1
Extra fancy, enriched extra long grain rice
Kroger
B NOVA 1
Long grain white rice
B NOVA 1
Hodgson mill, 100% pure corn starch
Hodgson Mill, Hodgson Mill Inc.
NOVA 3
Pinto Beans
La Preferida
A
Pinto beans
La Preferida
A NOVA 1
Extra long grain extra fancy enriched rice
B NOVA 1
Extra long grain gran extra largo
La Preferida
B NOVA 1