Barcode: 4061458222341
Soja Grob
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
at bio 402
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 337.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 55.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100 % Sojamehl" teilentfettet aus kontrolliert ökologischem Anbau.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus Pesto
Deli Genuss
C NOVA 4
The Ofiginal HealthlyMulti-Grain
Milton’s
A NOVA 4
Pasta De Amendoim Em Pó (Cookies)
BetterPB
A NOVA 4
Milton's Quality Baked Goods Healthy - Whole Grain Bread
Miltm's
A NOVA 4
Seeds & grains bread
A NOVA 4
Cedars company, wheat pita bread
Cedars Company
B NOVA 3
Peixe vegano em iscas
D+ Veganfood
NOVA 1
Creme de amendoim
Holy Nuts
B NOVA 1
Multi-Grain English Muffins
Milton's
NOVA 4
Crostoletta Vegetale
Tutt'Altro
A
Pita Bread
Cedars Company
C NOVA 3
Cicky crusty
A