Barcode: 8718907825030
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
water, 17% sojaboon, gemodificeerd zetmeel (geacetyleerd dizetmeeladipaat [E1422]), zout, cultuur.
Additives
e1422
e14xx
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Instant Oats
ESN
A NOVA 1
Kichererbsen
Küstengold
B NOVA 3
Spargelspitzen weiß geschält
Küstengold
B NOVA 3
Ginjer chewing-gum
Lemon Pharma GmbH & Co. KG
NOVA 4
Erdnuss-Mix, Asia Style
Samba Nuts
C NOVA 4
Flexpresso White Chocolate Mocha Flavor Probe
ESN
NOVA 4
Fregula sarda
Hagen Grote
A NOVA 1
Erbsen mit Möhren
Küstengold
C NOVA 3
Ganze Flohsamen
Golden Peanut
B NOVA 4
Rice pudding
Esn
NOVA 1
Stevia
NOVA 4
Bio-Vanilleextrakt
Sallys
NOVA 4