Barcode: 8718906846586
Soja Keuken
by Albert Heijn
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
fsc
fsc mix
no lactose
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 187.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, 15% zonnebloemolie, 6% _soja_boon, glucosestroop, verdikkingsmiddel (E410), zout
Allergens
soybeans
Additives
e410
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lait d'amande
Marks & Spencer
B NOVA 4
Crunchy Peanut Butter with Maple & Pecans
M & S, Marks & Spencer
C NOVA 4
Juicy oranges
Jaffa
B
Cashew Butter with Peanuts & Sea Salt
Marks & Spencer
D NOVA 3
Напиток Nutridrink со вкусом банана
Nutridrink
NOVA 4
Peach iced tea
NOVA 4
Medjool dates
Marks & Spencer
D
Orange juice
Pik’d
NOVA 1
Instant fatfree homestyle refried beans
Mexicali Rose
C
Diet green and black iced tea
NOVA 4
Jungle Juice
E NOVA 4
Perfectly Ripe Plums
M&S
B NOVA 1