Barcode: 8436550541557
Soja kit
by Leroy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 12.0 g |
Ingredients
Salsa de soja (con edulcorante): Agua, soja, trigo, sal, potenciadores del sabor (E-621, E-635), alcohol y edulcorantes (E-960 (Dextrina) y E-954),
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e1400
e621
e635
e954
e960
Related Products in Condiments
Pesto Rouge Vegan Bio
La Fourche
C NOVA 3
Vinaigre balsamique
La Fourche
NOVA 2
Pesto Vert Bio
La Fourche
E NOVA 3
Moutarde à l'Ancienne Bio
La Fourche
D NOVA 3
Moutarde à l'Ancienne Bio
La Fourche
D NOVA 3
Pesto Vert Vegan Bio
La Fourche
E NOVA 3
Pesto rouge Bio
La Fourche
D NOVA 3
Sauce Tomate Origine France Provençale Bio
La Fourche
A NOVA 3
Sauce Tomate Origine France Basilic Bio
La Fourche
A NOVA 3
Moutarde bio de dijon forte
La Fourche
E NOVA 3
Moutarde de Dijon Bio
La Fourche
E NOVA 3
Mayonnaise bio
La Fourche
E NOVA 3