Barcode: 8719587109748
Soja Kwark
by Albert Heijn
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
vegan
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ingrediënten: water, 19% sojaboon, gemodificeerd maiszetmeel, hoog oliezuur zonnebloemolie, suiker, 0,4% soja-eiwit, calcium, stabilisator (E440), natuurlijke aroma's, zout, vitaminen (D, B12), zuursel. toegevoegde suikers 0,5 g per 100 g en toegevoegd zout 0,03 g per 100 g. Waarvan waarvan
Additives
e100
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture Poires Williams d'Aquitaine
Saveurs de Nos Régions
D NOVA 4
Bellarom creampre
Bellarom
E NOVA 4
Marrons Entiers Bio
Deluxe
B NOVA 1
Crème de marrons de l'Ardèche
Saveurs de Régions
D NOVA 3
Fusilli
Baresa
A NOVA 1
Préparation de figue
Saveurs de Nos Régions
D NOVA 4
Préparation de rhubarbe
Saveurs de nos régions
D NOVA 4
Medium Sliced White
Simply
B NOVA 4
Medium Sliced Wholemeal
Simply
A NOVA 4
Spaghettis
A NOVA 1
Ecrasé de pommes de terre vitelote
Deluxe
C NOVA 3
Pêche de vigne des monts du Lyonnais
Saveurs de Nos Régions
D NOVA 4