Barcode: 8718907824965
Soja kwark ongezoet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no added sugar
no lactose
nutriscore
nutriscore grade a
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, 13% sojaboon, verdikkingsmiddel (pectine [E440]), cultuur.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cadia, organic crushed tomatoes with basil
Cadia
A NOVA 3
Organic Garbanzo Beans
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic red kidney beans
Cadia, Nature's Best
A NOVA 3
Oleaves, authentic extra virgin olive oil
Oleaves
B NOVA 2
Oleaves andalusia, extra virgin olive oil
Oleaves Andalusia
B NOVA 2
Cadia, organic diced tomatoes in tomato juice
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic tomato paste
Cadia
B NOVA 1
Oleaves, extra virgin olive oil
Oleaves
B NOVA 2
Cadia, organic black beans
Cadia
A NOVA 3
Peter rabit
NOVA 1
Cadia, organic pinto beans
Cadia
A NOVA 3
Organic Oat Crush
Pt Organics Ltd.
A NOVA 1