Barcode: 5411188111252
Soja lait
by Alpro
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
fsc
green dot
Categories
Available in
france, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
SOJABASIS (97%) (water, gepelde SOJABONEN (8%)), suiker, zuurteregelaar (kaliumfosfaten), calcium (calciumcarbonaat), aroma, zeezout, stabilisator (gellangom), vitaminen B2, B12, D2. Vrij van zuivel en gluten. Van nature lactosevrij
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten Free Classic Granola
Back To Nature
A NOVA 4
Vanilla Almond Agave Granola
Back to Nature
A NOVA 4
Multi-Seed Rice Thin Crackers
Back To Nature
D NOVA 3
Gluten Free Cranberry Pecan Granola
Back To Nature
C NOVA 4
Sunflower & pumpkin seed granola
C NOVA 3
Granola
Back To Nature
B NOVA 4
Back to nature, granola clusters, apple cinnamon
Back To Nature, Back To Nature Foods Co. Llc
C NOVA 4
Honey Almond Granola
Back To Nature
C NOVA 4
Granola
Back To Nature Foods Company Llc
C NOVA 4
Granola
Back To Nature Foods Company Llc
C NOVA 4
Croutons
back to nature
E NOVA 4
Gluten Free Chocolate Delight Granola
Back To Nature
NOVA 4