Barcode: 3229820798660
Soja leger
by bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
it bio 006
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tonyu* (eau, fèves de soja* décortiquées sans OGM 4.3%), eau, sucre de canne* inuline d'agave, algue marine Lithothamnium calcareum 0.4%, arôme naturel*, épaississant:gomme gelane. Pourcentages exprimés sur produit fini. *Ingrédients biologiques. w oat
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cola
Denner
E NOVA 4
Choco Drink
Denner
C NOVA 4
Das Weizen Alkoholfreie
Falken Bier
NOVA 3
Calanda Radler
Calanda Getränke Chur
NOVA 4
Orangensaft
TransGourmet
C NOVA 1
Citro
NOVA 4
Soja Drink Bio
Denner
B
Milk drink
Quality
B NOVA 1
Citro
Denner
E NOVA 4
Magnesium Brausetabletten zitronengeschmack
Denner
NOVA 4
Diffusion de camomille
Denner
Calanda Lager
NOVA 1