Barcode: 4025174121265
Soja-Medaillons
by Sobo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 013
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 16.0 g |
| Proteins | 52.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sojabohnen
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegetable broth
Tops
C NOVA 4
Maple flavored brown sugar & bacon baked beans, maple
Tops
C NOVA 4
Low sodium cut green beans
A NOVA 3
Italian seasoned croutons
Tops
D NOVA 4
Herb seasoned croutons, herb seasoned
E NOVA 4
Caesar croutons
Tops
E NOVA 4
Whole kernel supersweet corn, supersweet
B NOVA 3
Microwaveable low sodium peas
A NOVA 3
Maple flavored brown sugar & bacon baked beans, maple
C NOVA 4
Homestyle tangy sauce with brown sugar & bacon baked beans, homestyle
B NOVA 4
Country style brown sugar & bacon baked beans, country style
C NOVA 4
Original brown sugar & bacon baked beans, original
B NOVA 4