Barcode: 20322342
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Wasser, _Sojabohnen_ 14%, Zucker, modifizierte Stärke, Stärke, Calciumsalze der Orthophosphorsäure, Säureregulator Citronensäure, Meersalz, natürliches Aroma, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Joghurtkulturen.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e14xx
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Just Apple
E
Cinnamon raisin bread
C NOVA 4
Hawaiian sweet rolls
D NOVA 4
Fruit Rings
lidl
E NOVA 4
Apple & cinnamon instant oatmeal, apple & cinnamon
C NOVA 4
Chocolate Hazelnut Granola Cereal, Chocolate Hazelnut
D NOVA 4
Mixed berry
C NOVA 4
Maple & brown sugar instant oatmeal, maple & brown sugar
D NOVA 4
Organic tomato paste
A NOVA 1
Maple Pecan Granola Cereal, Maple Pecan
C NOVA 4
Oat Hoops
LIDL
A NOVA 4
Jumbo! cinnamon rolls with icing
E NOVA 4