Barcode: 01585957
Soja Naturell Drink
by BioBio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, 11% _Sojabohnen_, Meersalz.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
TGI Friday's, Zico Coconut Water
TGI Friday's
E
Auntie Anne's, Lemonade Mixer, Blue Raspberry, 16 Fl Oz
Auntie Anne's
C
Coconut Milk
Country Barn
D NOVA 4
Jack In The Box, POWERade Zero, 30 Fl Oz
Jack in the Box
B
Sonic, Fanta Orange, Small
Sonic
E
TGI Friday's, Latte, Salted Caramel
TGI Friday's
E
Dunkin' Donuts, Iced Green Tea Unsweetened, Small
Dunkin' Donuts
B
Starbucks, Vanilla Sweet Cream Cold Brew, Grande
Starbucks
B
grand arôme 32% cacao sélectionné
Mondelez, Poulain
NOVA 4
Taco Bell, Orange Cream Pop Freeze, 16 Oz
Taco Bell
B
Carrabba's Italian Grill, Hot Tea
Carrabba's Italian Grill
B
Yard House, Cider, Pint Or Goblet
Yard House
E