Barcode: 5400117561152
Soja Ongezoet
by Delhaize
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
be bio 01
nl bio 01
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sojabonen* 11%, stabilisator (gellangom), zeezout.
Additives
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Soya Drink Milk Free by Sainsbury's
By sainsbury's
B NOVA 4
Original
Pringles
NOVA 4
Spring Water
Food Club
B NOVA 1
Chocolate Flavored All-In-One Shake Drink Mix, Chocolate
D NOVA 4
Wiggles Gels - Orange
Dole
E NOVA 4
Pressed pinapple, apple, peach & passion fruit juice
M & S
C NOVA 1
Dole Energy Delight drink
Dole
C NOVA 4
Chocolate Flavored Protein & Greens Drink Mix, Chocolate
E NOVA 4
Oat drink
C NOVA 4
Organic Lemonade
Trader Joe's
NOVA 4
Milk free almond drink by sainsbury's
By sainsbury's
B NOVA 4
Pineapple Mango Juice
Dole
E NOVA 1