Barcode: 9020200030554
Soja protein milk
by Joya
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
calcium source
fsc
fsc mix
green dot
plant based
vitamin b12 source
vitamin d source
Categories
Available in
austria, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sojabasis 98% (Wasser, SOJABOHNEN 7%), isoliertes SOJAPROTEIN, natürliches Aroma, Calciumcarbonat, Vitamin B12, Vitamin D
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orzo moka barley drink
Alce Nero
B NOVA 4
Gingerino
Sanpellegrino
E NOVA 4
Riso Basmati drink
Alce nero
E NOVA 3
Brioblu leggermente frizzante
A NOVA 4
Jus de pomme
Zuegg
E
Cappuccino lovers
Centrale del latte di Torino
B NOVA 4
Jus de citron Sicile
Siracuse
B NOVA 1
Jus de citron
Siracuse
B NOVA 3
Succo Di Limone Zitronensaft
Alce nero
C
Pomodoro del mediterraneo
Zuegg
B NOVA 3
Jus de citron
Siracuse
B NOVA 3
Jus de citron vert
Siracuse
B NOVA 3