Barcode: 3229820804200
Soja protéines
by Bjorg
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
certified b corporation
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
it bio 007
made in italy
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
tonyu (eau, fèves de soja 8,4%), sucre de canne, protéine de soja 2,2%, arôme naturel de vanille, sel marin,
Allergens
soybeans
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Vitamin ACE
Spar
C NOVA 1
Sodawasser
Sbudget
B
Bio Kokosmilch
Spar Vital
E NOVA 1
Natürliches Mineralwasser
Lebensquell
A NOVA 1
Tonic Water
Spar
E NOVA 4
Latte Espresso
S-Budget
C NOVA 4
Ayran
Spar
D NOVA 3
Orangen Limo
SPAR
D NOVA 4
Holunderblüten
Spar
D NOVA 4
Bio-Soja-Reis-Drink
Dr. Oetker, Natur pur, Selbstgemacht
C
Bio-Soja-Drink
Natur Pur, Spar, Spar Natur Pur
B
Beeren Mix
Spar
NOVA 4