Barcode: 4260119113664
Soja Rinderfilets
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 327.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 15.9 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 59.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Isolat de protéine de _soja_ 51 %, farine de _soja_ dégraissée, protéine de _blé_, amidon de maïs, colorant : caramel, émulsifiant : lécithine de _soja_.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e150
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E