Barcode: 8480000293411
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, peeled soybeans (11%), sugar, degreased cocoa (1,5%), calcium carbonate (calcium), salt, flavors, stabilizer (carrogenans) sweeteners (acesulfame k and sucralose) and vitamins (riboflavin (vitamin b2) and cyanocobalamin (vitamin b12)),
Additives
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chocolate chip cookie dough
E NOVA 4
Creamy peanut butter
B NOVA 4
Stir-Fry Vegetables
Kroger
A NOVA 4
Manzanilla Olives Stuffed With Pimiento
Kroger
E NOVA 4
Butter & herb instant mashed potatoes
Kroger
NOVA 4
Vine-ripened tomato sauce
NOVA 3
Kroger, 100% natural green tea
Kroger
B NOVA 1
Psst..., Yellow Cling Peach Pieces In Light Syrup
Psst...
B NOVA 3
Juice blend from concentrate
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Au gratin potatoes with cheese sauce mix
Kroger
E NOVA 4
P$$T..., California Style Vegetables
The Kroger Co.
A NOVA 1
Sliced yellow cling peaches in water
Kroger
A NOVA 4