Barcode: 8410261638027
Soja sabor melocoton
by Don Simón
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
fsc
Categories
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
legumes and their products
dairy substitutes
milk substitutes
plant based beverages
fruit based beverages
plant based milk alternatives
legume based drinks
fruit and plant milk beverages
soy based drinks
fruit and soy beverages
sweetened beverages
peach juice and soy drinks
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, puré de melocotón (15%), azúcar, semilla de soja (3%), estabilizador: pectina (E-440), correctores de la acidez: ácido cítrico (E-330) y citrato cálcico (E-333); aroma, antioxidante: ácido ascórbico (E-300) y colorante: betacaroteno (E-160a).
Additives
e160a
e160ai
e300
e330
e333
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Funghi champignons
Citres, Gli stuzzicanti!
C NOVA 4
Cashew & Blueberry Fruit & Nut Bars with a Yoghurt Coating
Eat Natural
E NOVA 4
Giardiniera
Citres
C NOVA 3
Pomodorini ciliegino
Citres
D NOVA 3
citres
Citres
D
Antipastissimo
Citres, Gli stuzzicanti!
NOVA 3
Giardiniera
Citres
C NOVA 3
Pomodori secchi a filetti
Citres
D NOVA 3
Cetriolini mini in agrodolce
Citres
C NOVA 4
Gnocchi di patate
Cucina Italiana, P.A.I.P.
C NOVA 4
Carciofi
Citres, Gli stuzzicanti!
C NOVA 4
Pomodori Secchi a filetti
citres
D NOVA 3