Barcode: 3560070971848
SOJA Sabor Vainilla
by Carrefour
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
source of proteins
soja francais
calcium source
green dot
high proteins
made in france
nutriscore
rich in vegetable protein
fuente de proteinas vegetales
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 84.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Bebida de _soja_ 85% (agua, habas de _soja_ 6,6%), azúcar, almidones modificados de tapioca, aroma, espesante: carragenanos, sal. Puede contener trazas de frutos de cáscara.
Allergens
soybeans
Additives
e407
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cinnamon ground
A NOVA 1
Simply roundy's, organic baby spring & spinach leaves mix
A
Cilantro
A NOVA 1
Cinnamon sticks
A NOVA 1
Chili peppers crushed
A NOVA 1
Simply roundy's, organic dry roasted & salted peanuts
Roundy's
C NOVA 3
Cumin ground
A NOVA 1
Chili powder
D NOVA 3
Vanilla bean
C NOVA 1
Chives
A NOVA 1
Organic baby spring mix
A
Organic baby spring mix
A