Barcode: 0213020019604
Soja sans sucres
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
certified b corporation
it bio 007
nutriscore
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tonyu* (eau, fèves de soja* 8%)
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Seltzer Water
Best Choice
NOVA 1
Nutrition Drink, Blueberry Pomegranate
Ensure
D NOVA 4
BlueBerry Pomegranate
Best Choice
C NOVA 4
Pediasure, Clear Nutrition Drink, Tropical Fruit, Tropical Fruit
Pediasure
NOVA 4
Nutrition Drink, Peach
Ensure
D NOVA 4
Banana Grow & Gain Therapeutic Nutrition, Banana
Abbott
E NOVA 4
Clear Nutrition Drink, Mixed Fruit
Abbott
D NOVA 4
Best choice purified water
Best Choice
E
Orange Juice
Always Save
NOVA 1
Best Choice Apple 100% juice
Best Choice
E NOVA 1
Rich Chocolate Snack Shake, Rich Chocolate
Glucerna
C NOVA 4
Rich Chocolate Shake, Rich Chocolate
Glucerna
NOVA 4