Barcode: 20271787
Soja Sauce
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
belgium, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 20.1 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
25% maton (_lait entier_, vinaigre), farine de _blé_, sucre, _oeuf* *_, huiles végétales (palme, colza, coco), eau, lait tier, sel, émulsifiant: mono - et diglycérides gras**; acidifiant: acide citric, colorant: caroténoïdes. **issu de poule élevées au sol. ***d'origine végétale.
Additives
e160
Related Products in Snacks
Coconut clusters
Good and gather
NOVA 3
Frosted mini sugar cookies
E NOVA 4
Cinnamon & sugar sweet potato corn tortilla chips
Archer Farms, Target Stores
C NOVA 4
Blueberry mini waffles
Good & Gather
NOVA 4
Cinnamon Swirl Coffee Cake
Target Stores
E NOVA 4
Chocolate Hazelnut
Favorite Day
E NOVA 4
Caramel corn clusters with sweetened cranberries
Archer Farms
E NOVA 4
Market pantry, snacks, mixed berry
No Manufaturer
D NOVA 4
Mini cupcakes
E NOVA 4
Coconut Granola Bars With Ancient Grains
Target Stores
E NOVA 4
Fruit & veggie blend snacks
Target Brands Inc.
D NOVA 4
Sea salt roasted jumbo cashews
Archer farms, Target Stores
E NOVA 3