Barcode: 6901069106303
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.9 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 18.0 g |
Ingredients
Wasser, Salz, _SOJABOHNEN_ 13%, _WEIZENmehl_, Zucker, Geschmacksverstärker: E621, E635, Farbstoff: E150a, Konservierungsstoff: E202
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e150a
e202
e621
e635
Related Products in Condiments
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3