Barcode: 8711741354179
Soja Saus
by Fairtrade
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
eu organic
fairtrade international
th bio 140
Categories
Available in
belgium, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, soja bonen* (25%), rijst* (17%), zout (16,5%). *Van biologische oorsprong. Alle soja/rijst: Fairtrade FAIRTRADE (R)
Related Products in Condiments
Salsa
B NOVA 4
Filetto di pomodoro sauce
B NOVA 3
Italian Selection Vinaigrette With Extra Virgin Olive Oil
Mohini
NOVA 4
Black bean & corn salsa
B NOVA 4
Chesapeake Bay Hummus
Cool Beans
C NOVA 3
Sauce
Gilroy
C NOVA 4
Mango Salsa With Peach, Medium
Santa Barbara
C NOVA 4
Moutarde recette dijon
E NOVA 1
Pico de gallo salsa
C NOVA 4
黑醋
Marks & Spencer
NOVA 2
Salsa
C NOVA 4
Salsa
Santa Barbara
B NOVA 4