Barcode: 4066447519662
Soja Schnetzel
by DmBio, dm
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 52.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SOJABOHNEN*. *aus biologischer Landwirtschaft
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Infusion de fenouil bio
Lord Nelson
B NOVA 1
LIDL GEMÜSE Bauerngurken Klasse: 1 750g 2.99€ 1 kg 3.99€
LIDL Gemüse, Lidl
A
Salade Quinoa, betteraves rouges et haricots noirs
Chef Select
C NOVA 4
Quinoa salad
Vemondo
C NOVA 4
pain de mie grandes tranches spécial sandwich complet
Lidl,Maître Jean Pierre
B NOVA 4
Салата с кускус, чушки и стафиди
Chef Select
C NOVA 4
British Ruby Romaine Hearts
Oaklands
A NOVA 1
Pain de mie
Maître Jean Pierre
C NOVA 4
Quinoa Salad
Chef Select
C NOVA 4
Frozen British Garden peas
freshona, Lidl, Lidl Freshona
A
4 Hamburger buns brioche
Prime Burger, Tastino
D NOVA 4
Bio-Gemüsepfanne Asiatische Art
Freshona
C NOVA 3