Barcode: 4066447251067
Soja Schnitzel
by DmBio, dm
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
source of proteins
vegan
eg öko verordnung
100 vegetable
de oko 006
eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
high proteins
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | 16.0 g |
| Proteins | 49.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Bio Sojabohnen teilentfettet.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Céréales fourrées chocolat & noisette
U
D NOVA 4
Ravioli fromage chèvre et oignons caramélisés - 250g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Céréales fourrées au chocolat au lait coque jaune
U
D NOVA 4
Huile de friture 1 litre
U
C NOVA 4
Pain de mie nature sans gluten sans lactose, 350g
U, U Sans Gluten
C NOVA 4
Triangoli aux cèpes et Mascarpone - x6 250g
Saveurs U, U Saveurs, U
D NOVA 4
Huile de friture 1 litre
U
C NOVA 4
Betteraves en dés
U
B NOVA 3
Céréales fourrées au chocolat au lait coque jaune
U
D NOVA 4
Céréales fourrées chocolat & noisette
U
D NOVA 4
Ravioli fromage chèvre et oignons caramélisés - 250g
U Saveurs, U
D NOVA 4
Polenta fine semoule de maïs
U
B NOVA 1