Barcode: 4047247038201
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
_Hartweizengrieß_
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched Hamburger Buns
C NOVA 4
Potato Chips
HERR's
E NOVA 4
Waffle potato chips
Chick-fil-A
NOVA 3
Texas Toast Enriched Bread
C NOVA 4
Baby back ribs
Herr's
D NOVA 4
Herr's, classic humus dip
Herr's
A NOVA 3
Creamy onion
Herr's
E NOVA 4
Potato Crisps
Herr's, Herr Foods Inc.
D NOVA 4
Homestyle Harvest 100% Whole Wheat Bread
Heiner's
B NOVA 4
Sunny sliders
C NOVA 4
King enriched bread
C NOVA 4
Stoneground wheat bread
C NOVA 4