Barcode: 3800232890014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 73.6 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
durum wheat semolina, water
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Fruit Spread
McCUTCHEON'S
D NOVA 4
Dried Noodles
Sau to
C NOVA 3
Chinese noodles
Sautao
A NOVA 3
Egg Noodles
Sautao
B NOVA 3
Sau Tao nouilles séchées épaisses
B NOVA 3
McCutcheon’s Red Rasberry Seedless Fruit Preserve
Mccutcheon Apple Products
C NOVA 4
Baby Parsnips
M&S Eat Well
A NOVA 1
Pineapple Diced
Harvest Fresh
D NOVA 3
Raw Sunflower Seed
Harvest Fresh
A NOVA 1
Cranberries
Harvest Fresh
D NOVA 3
Sweet and Crunchy Pears
M&S Eat Well
A NOVA 1
Mccutcheon's, pumpkin butter
Mccutcheon Apple Products Inc.
D