Barcode: 3038359002595
Spaghetti plat
by Panzani
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% semoule de BLE dur de qualité supérieure. Si le numéro de lot contient la lettre N, peut contenir de l'œuf.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Girasol Semillas Eco
Eco Basics
A NOVA 1
Copos de avena gruesos sin gluten bio
EcoBasics
A NOVA 1
Aceite de oliva virgen extra dop terra alta
DUC
B
Macarrones espelta integrales
Eco Basics
A NOVA 1
Espirales integrales bio
Eco Basics
A NOVA 1
Arroz largo integral bio
Ecobasics
B
Semillas de calabaza bio
Eco Basics
A NOVA 1
Lentejas rojas
Eco Basics
A NOVA 1
Xoko pops
Ecobasics
C NOVA 4
Arroz redondo integral
Eco Basics
B
3 cereales bio
Eco basics
C
Copos de avena
Eco Basics
B NOVA 1