Barcode: 0036800043244
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% certified organic hard amber durum wheat
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fava Beans Cooked in Brine
Al-Rabih
B NOVA 3
Hummos Chickpea Dip
Al-Rabih, Sonaco
C NOVA 3
Eggplant Dip
AL RABIH
C NOVA 3
TAHINA
Darna, دارنا
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Saifan
B NOVA 2
Castania Pumpkin Seed
Castania
E NOVA 3
Lebanon Zaatar Thyme Seasoning
Salloum Bros
A NOVA 3
Castania
E NOVA 3
Cardamon tea
B NOVA 1
castania regular mix 300g
D NOVA 4
Pâte de sésame
AL RABIH
E NOVA 3
Crème De Sésame Tahineh 454G
Al-Rabih
D NOVA 1