Barcode: 8000755021062
Spaghetti Quadrati
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 009
Available in
croatia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 362.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Matt Durum Wheat semolina, water.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flocons de sarrasin bio
Nutrimuscle
A
Pain LE CELESTE
B NOVA 3
Flocons d'avoine
Nutrimuscle
A NOVA 1
Flocons d'avoine Bio en Poudre
Nutrimuscle
NOVA 1
Pain pavé aux légumineuses
Leclerc
A NOVA 1
Pain de SEIGLE
Leclerc
C NOVA 4
Petit pain sans sel
Leclerc
A NOVA 4
Pain au CHANVRE
Leclerc
A NOVA 4
Déjeunette sans sel
Leclerc
B NOVA 4
wala margarina
grupo ramos
E NOVA 4
RizoMAY
riz jasmin
B
Thé vert bio ceylan
Nutrimuscle
C NOVA 4