Barcode: 3266191028224
Spaghetti quinoa ail persil
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 70.9 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 11.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
semoule de _BLE_ dur*, quinoa* (10%), ail* (0,5%), *Ingrédients agricoles issus de I'Agriculture Biologique.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ligurian Olives In Extra Virgin Olive Oil
Ritrovo Selections
A NOVA 4
Ritrovo selections, durum wheat pasta with marjoram
Ritrovo Selections
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Casina Rossa
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Tuscia
NOVA 2
Traditions of Puglia Orecchiette
Ritrovo
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Casina Rossa
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Casina Rossa
B NOVA 2
Spaghetti
Oilnoil Llc
A NOVA 1
Ritrovo Selection, Orecchiette, Darum Wheat Semolina Pasta
Pastificio Bolognese Of Angelo R. Dicuonzo
NOVA 1
Ritrovo selections, olive leaf-shaped pasta
Ritrovo Selections
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Violi
C NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Salvatore Di Caro
B NOVA 2