Barcode: 0664343039303
Spaghetti Rahm-Spinat
by Maggi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 17.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Palmfett, Kartoffelstärke, WEIZENMEHL, MILCHZUCKER, 8,3% Zwiebeln, Jodsalz (Salz, Kaliumjodat), Knoblauch, Zucker", MILCHEIWEISS, Würze (aus WEIZEN), Salz", WEIZENSTÄRKE", Zitronensaftpulver", Zitronenextrakt (mit WEIZEN).
Related Products in Meals
Salase de Tortis Au Surimi
Bonduelle
C NOVA 4
Riz provencal 500g
Bonduelle
C NOVA 4
Pizza Hut, Pepperoni Lovers Pizza On Rectangular Crust, Slice
Pizza Hut
Taboulé au poulet grillé
Bonduelle
C NOVA 4
Champignons Crème et Pommes de terre
Bonduelle
B NOVA 4
Riz à la Provençale au Thon et Basilic
Bonduelle
C NOVA 4
Trio crudites 300g
Bonduelle
A NOVA 4
Papa John's, Cheese Pizza On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
D
Taboulé aux Crevettes
Bonduelle
C NOVA 4
Concombres au fromage blanc et ciboulette
Bonduelle
A NOVA 4
Concombre fromage blanc 500g
Bonduelle
C NOVA 4
Taboule crevette 300g
Bonduelle
C NOVA 4