Barcode: 8005121000085
Spaghetti Ristorante 8
by Divella
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
non eu agriculture
eac
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
kosher parve
made in italy
Categories
Available in
albania, argentina, australia, bolivia, bosnia and herzegovina, chile, costa rica, france, germany, mexico, montenegro, new zealand, norway, serbia, south africa, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di grano duro, acqua.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Multi grain bagels
B NOVA 3
Cinnamon raisin bagels
Shullsburg Creamery
C NOVA 3
Onion bagels
B NOVA 3
Apple cinnamon bagels
C NOVA 3
Plain bagels
B NOVA 3
Everything bagels
B NOVA 3
French toast bagels
C NOVA 4
Blueberry bagels
C NOVA 3
Chocolate chip bagels
D NOVA 3
Hawaiian bagels
Shullsberg Creamery
C NOVA 4
Linguine
Cora
A NOVA 1
100% Pure Olive Oil
Casa Imports Inc.
B NOVA 2