Barcode: 26097596
Spaghetti San Fabio 500g
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Farine de blé, purée de tomates 13,9%, tomates 12%, eau mozzarella 9,2%, lait Fermenté, huile d' olive, levure, huile de colza, plantes aromatiques, sel, épinards, sucre, fromage à pâte dure, amidons de pois, de pomme de terre et de blé, ail, épices.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Udon Kimchi Chicken Katsu
Eat Happy
C NOVA 4
Gerstenflocken Fitness
Gerstoni
A NOVA 1
Protein cream
Foodspring
B NOVA 4
Muesli
Foodspring
C NOVA 1
Guacamole Klassisch
SOLPURO
B NOVA 3
Vegan protein balls
Foodspring
D
Ice Cream Gebrannte Mandel Ahornsirup
Luicella's
D NOVA 4
Yakisoba-Style Chicken Bowl
Eat Happy
D NOVA 4
Protein muesli
Foodspring
A
Fresh Udon Noodle Cup Shiitake-Tofu
Eat Happy
NOVA 4
Tortillas
Solpuro
C NOVA 4
Ur-Dinkelmehl hell "Roter Tiroler"
Saatengold
A NOVA 1