Barcode: 00098939
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Tomato puree, tomatoes, fresh onions, roasted garlic, garlic puree, red wine vinegar, extra virgin olive oil, salt, natural roasted garlic flavor, spices.
Related Products in Condiments
Marinara Pasta Sauce
Great Value
NOVA 3
Pesto Vegan
Barilla
E NOVA 4 Eco-Score D
Trader Joe’s Orange Chicken
Trader Joe’s
D NOVA 4 Eco-Score B
Caesar dressing
Blue Menu
D NOVA 4 Eco-Score D
Rustic Tomato Basil Sauce
Lucini
C NOVA 3
Tzatziki
fontaine sante
C NOVA 4
Mushroom Sauce by Ravi
RAGÚ
A NOVA 4 Eco-Score E
TZATZIKI
esti
NOVA 3
Aderezo Ranch
Valley Foods
Eco-Score D
SALSA
QUE PASA
A NOVA 4
Avocado cilantro
Wm. Bolthouse Farms
C NOVA 4 Eco-Score D
Hubbard's Foodstore Salad Cream
Sainsbury’s
C NOVA 4 Eco-Score D