Barcode: 8032891769249
Spaghetti semi-complet
by Montebello
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 006
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 71.8 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 11.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Semoule semi-complète de blé dur bio.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Butternut Squash Bisque Soup
Campbell's
B NOVA 4
4 grain blend
A NOVA 1
Cereal
C NOVA 3
Star wars shaped pasta
Campbells
B NOVA 4
Hot cereal, cinnamon spice multigrain
C NOVA 3
Hearty Lentil Soup with Vegetables
Well Yes!,Campbell's
B NOVA 3
Pepperidge farm bread demi
D NOVA 3
Hearty grains & seeds
A NOVA 1
The soulfull project multigrain hot cereal
B NOVA 3
Hot cereal, tart cherry multigrain
C NOVA 3
Pepperidge farm bread italian
C NOVA 3
Hearty grains & seeds multigrain hot cereal
A NOVA 1