Barcode: 8480017090881
Spaghetti Semi Complet Bio
by Dia
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
eco emballages
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 11.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de blé dur semi complète issue de l'agriculture biologique, eau.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheerios Veggie Blends Apple Strawberry
General Mills
D NOVA 4
Cheerios Veggie Blends Apple Strawberry
General Mills
D NOVA 4
Fettuccine
Carbe Diem!
A NOVA 4
Cinnamon Toast Crunch Waffle
Cinnamon Toast Crunch
D NOVA 4
Cheerios Oat Crunch Chocolate
General Mills
D NOVA 4
Granola Crunchy Oats & Honey
Nature Valley
D NOVA 4
Lucky Charms Frosted Toasted Cereal with Marshmallows
Lucky Charms
NOVA 4
Cheerios Veggie Blends Apple Strawberry Sweetened Oat & Corn Cereal
General Mills
NOVA 4
Cheerios Veggie Blends Blueberry Banana
Cheerios
D NOVA 4
Wheaties Protein Maple Almond
General Mills
D NOVA 4
Cheerios
General Mills
C NOVA 3
Cocoa Puffs
General Mills
D NOVA 4