Barcode: 3270190156222
Spaghetti semi-complets
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
ab agriculture biologique
be bio 21
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 5.2 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de _blé_ dur semi-complète biologique. Peut contenir des traces d'autres céréales contenant du gluten, de soja, d'œufs, de moutarde et de lupin.
Allergens
eggs
gluten
lupin
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Buttery Mash Potato
Hilltop Farm
C NOVA 3
Mashed potato
Mash Direct
C NOVA 3
Potato Croquetes
Mash Direct
C NOVA 4
Broccoli with a cheese sauce
B NOVA 3
Santé Verte Jus De Grenade Concentré Bio 473ML
NOVA 1
Onion rings
Mash Direct
NOVA 4
Green cabbage
Mash Direct
A NOVA 3
Carrot & Parsnip
Mash Direct
A NOVA 3
Crispbread x (100g)
Atkins
C NOVA 4
Chai latte
Drink me, DrinkMe
E NOVA 4
Crunchy Muesli with Stevia Extract
Atkins
D NOVA 4
Mashed turnip
mash direct
A NOVA 3