Barcode: 8435063817876
Spaghetti sour
by King Regal
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in spain
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 368.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 43.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose-fructose, farine de BLE (GLUTEN), eau, agent stabilisant d'humidité: sorbitol; acidifiants : acide citrique, acide malique; amidon de maïs, graisse de palme, arôme, émulsifiant: Mono et diglycérides d'acides gras; colorant: E150d.
Allergens
gluten
Additives
e150d
e296
e330
e420
e471
Related Products in Snacks
Super Puff Candy Floss
Pimlico
E NOVA 4
Jelly babies
Pimlico Confectioneries
E NOVA 4
Veg Crisps Crunchy Sweet Potato, Carrot & Beetroot
Emily Crisps
E NOVA 3
Eton mess
Candy Kittens
E NOVA 4
Sour Watermelon - Gourmet Sweets
Candy Kittens
E NOVA 4
Sweet Potato Sticks
Emily Crisps
E NOVA 3
Sour Watermelon Gourmet Sweets
Candy Kittens
E NOVA 4
Tropical Mango Gourmet Sweets
Candy Kittens
E NOVA 4
Rainbow roots veg crisps
Emily
D NOVA 3
Barbecue Veg Thins
Emily
D NOVA 4
Kittens Eton Mess Gourmet Sweets
Candy Kittens
E NOVA 4
Veg Crisps Sweet Potato Sticks Seasoned with Sea Salt
Emily veg crisps
NOVA 3