Barcode: 0854126008309
SPAGHETTI STYLE
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 5.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, konjac flour, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
EXTRA VIRGIN OLIVE OIL SPRAY by Sainsbury's PERFEC
Sainsbury's
B Eco-Score E
Kokosraspeln
Alnatura, Alnatura GmbH
D NOVA 1 Eco-Score B
Pan de molde 100% integral sin corteza
Hacendado
A NOVA 4 Eco-Score B
ProActiv Original
Flora Food Group
C NOVA 4 Eco-Score B
Glasnudeln
Bamboo Garden,Fuchs-Gruppe
C NOVA 3
Margarina flora 400 g
Flora,Flora Food Group
C NOVA 4 Eco-Score B
Margarina Tulipán
Tulipan,Flora Food Group
D NOVA 4 Eco-Score E
Chia em Grãos
Vitalin, Vitalin Alimentos Ltda.
A Eco-Score E
Petits pois & carottes
Carrefour Classic, Carrefour
A NOVA 3
peanut butter crunch
KashiGO
C NOVA 4 Eco-Score D
Red onions
Lidl
A NOVA 1
Avocados
Waitrose & Partners
A NOVA 1 Eco-Score C