Barcode: 4056489437055
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 148.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Water, 23% Durum _Wheat_ Semolina, 20% Diced Tomato, 7% Double Concentrated Tomato Purée, 5% Onion, 4% Cream (_Milk_), Rapeseed Oil, Mascarpone Cheese (_Milk_) (contains Acid: Citric Acid), Salt, Sugar, Skimmed _Milk_ Powder, Spices, Dextrose, Basil.
Allergens
gluten
milk
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Judion de la Granja
Zalea
A NOVA 3
Cóctel de Frutas
Zalea, Zalea Real
A NOVA 4
Pois chiches
Zalea
B NOVA 4
Haricots verts plats
Zalea
A NOVA 3
PAN PARA TAPAS (Anneaux de pain)
EL TATO
D NOVA 3
Aceite de oliva virgen extra
Abril
B NOVA 2
Haricots blancs
Zalea
C NOVA 4
Pois Chiches catégorie Exta
Zalea
A NOVA 4
Ails doux à l'huile d'olive ZALEA
Zaela
D NOVA 3
Lentilles
La Case
B
Aceite refinado de girasol
Coaliment
C NOVA 2
Aceite de oliva virgen extra
Abril
B NOVA 2