Barcode: 3347430191395
Spaghetti tricolores
by Naturaline
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
semoule de blé dur blanche*, poudre d'épinards*, poudre de tomates*
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vadasz Fresh Pickles
vadasz
E NOVA 3
Arroz sushi
Blue Dragon
B NOVA 1
Wholewheat Noodles
Blue Dragon, AB Foods
A NOVA 4
Light Coconut Milk
Blue dragon
E NOVA 4
Spicy Thai flavour imp
Blue Dragon
C NOVA 4
Creamed Coconut Block
Blue Dragon
D NOVA 1
hot & sweet jalapeno relish
vadash
D NOVA 3
Blue Dragon Panko Breadcrumb Mix
Haugen-Gruppen AS
B NOVA 3
Tofu Slices Red Pepper And Tomato
Squeaky Bean
C NOVA 4
Tofu Slices Spinach & Basil
Squeaky Bean
A NOVA 4
Beetroot Noodles
Blue Dragon
D NOVA 3
sage, thyme and rosemary queen green olives
unearthed
E NOVA 1