Barcode: 8710624268756
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 72.1 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 11.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
durum TARWEGRIESMEEL, zachte TARWEBLOEM.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fladenbrot
Edeka
C NOVA 4
Sonnenblumenkerne
Edeka Bio
A NOVA 1
Kürbiskerne
Edeka Bio
A NOVA 1
Sesam
Edeka Bio
A NOVA 1
Pizzamehl Tipo 00
Edeka Herzstücke
A NOVA 1
Mini-Fladenbrot
Edeka- Herzstücke
C NOVA 4
Mehrkornkracher
Edeka
NOVA 4
Haferflocken
EDEKA Bio
A NOVA 1
American Style Sandwich - Vollkorn
Gut und Günstig
A NOVA 3
Eiweißbrot
Edeka
A NOVA 3
Studentenfutter
Edeka
D NOVA 1
Sultaninen
C NOVA 3