Barcode: 4006040150015
Spaghetti Vollkorn
by Rapunzel
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 006
triman
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 8.5 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizenvollkorngrieß
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cafe Creamers
D NOVA 4
Finvalsede Havregryn
Coop
A NOVA 1
Cafe creamers
NOVA 4
Cafe Creamers Hazelnut
C NOVA 4
Sonnenblumenkerne Geschält
Happy Harvest
A NOVA 1
Applesauce
A
Cafe Creamers
C NOVA 4
Cafe creamers
NOVA 4
m&s udon noodles
B NOVA 3
Vegetarian Tangy Sauce With Brown Sugar & Spices Baked Beans, Vegetarian
C NOVA 4
Deb Instant Mashed Potato
Deb
NOVA 4
Coulis de framboises cuit à la marmite
Atelier des goûts fruités
C