Barcode: 20679071
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 72.5 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
wheat flour, 12% eggs, water.
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Figues de Turquie
Monoprix
C NOVA 1
Purèe de fruits Pomme
Monoprix
A NOVA 1
Purée de fruits Pomme Poire
Monoprix
A NOVA 1
Datte Deglet Nour
monoprix bio
D
Noix de Coco Bio Cueillie à Maturité
Monoprix,Monoprix Bio
C NOVA 1
Abricots dénoyautés moelleux
Monoprix
C NOVA 1
Raisins secs Sultanines
MONOPRIX, MONOPRIX BIO!
D NOVA 3
Abricots secs
MONOPRIX BIO !
B NOVA 1
Ananas en tranches
Monoprix
A NOVA 1
Pruneaux d'Agen
MONOPRIX BIO !
C
Purée de fruit pomme-pêche-coing
MONOPRIX BIO !
A NOVA 1
Raisins sans pépin en mélange
Monoprix
D