Barcode: 0041512081088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina, niacin, ferrous lactate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Additives
e585
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic vegetable tray with creamy ranch dressing dip
A NOVA 4
Open nature, original hummus
Open Nature, Glencourt Inc.
C NOVA 3
100% pomegranate juice from concentrate
Open Nature
E NOVA 1
Organic collard greens
A NOVA 1
Organic super slaw blend broccoli, colored carrots, green cabbage & kale
A NOVA 1
Organic three cheese ravioli with ricotta, parmesan & mozarella cheeses
C NOVA 4
100% cranberry juice
B NOVA 1
Plant based organic breakfast patties
C NOVA 4
Organic tuscan kale
A
Kale & chard blend
A
100% black cherry juice from concentrate
E NOVA 1
Organic ricotta & spinach ravioli
C NOVA 4