Barcode: 0055900001015
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 75.3 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 12.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SEMOLINA FROM CANADIAN DURUM WHEAT, NIACIN, FERROUS SULPHATE (IRON), THIAMINE MONONITRATE (VITAMIN B1), RIBOFLAVIN (VITAMIN B2), FOLIC ACID. CONTAINS: WHEAT, MAY CONTAIN EGG.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Breite Nudeln
Bernbacher
A
Suppennudeln, Faden
Bernbacher
Bella Pasta Rondelli
Bernbacher
A NOVA 1
Vollkorn Rigatoni
A NOVA 1
Rigatoni Hartweizen
Bernbacher
NOVA 1
Vollkorn Spirale Nudeln
Bernbacher
NOVA 1
Die Guten Schneckerl
Bernbacher
A
Bandnudeln
Bernbacher
Wellenband / Bandnudeln
Bernbacher
A
Pfiffli Nudeln
Bernbacher, Die Guten
A NOVA 1
Bella Pasta Amorini
Bernbacher, Bernbacher Bella Pasta
Pasta Maccheroncini
Bernbacher
A NOVA 1